BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ligoninei dovanotas vertingas prietaisas suteiks saugumo ir gydytojui, ir pacientui

Data

2021 02 26

Įvertinimas
1
DSC04859.JPG
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika (viduryje) dėkojo vertingą dovaną gydymo įstaigai atvežusiems Šiaulių miesto Rotary klubų nariams (iš kairės) Aurelijui Raugalui, UAB „Medilink Lietuva“ vadybininkei Karinai Ivoškevičiūtei, Šiaulių krašto valdytojos asistentei Genovaitei Kačiuškienei, prezidentams Daliai Liolytei, Muradui Bakanui, Emiliui Markuliui. (Z. Katkienė)

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės 
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt
Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams atvežta vertinga dovana. Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“, vadovaujamas prezidentės Dalios Liolytės, suvienijo Šiaulių rotariečių gretas ir ligoninei nupirko videolaringoskopą, labai reikalingą intubuojamiems ligoniams, kurių, siaučiant koronavirusui, labai daugėja. 
Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ yra paskelbęs sąrašą  gyvybiškai svarbios medicinos įrangos, kurios stinga medikams, gydantiems COVID-19 ligonius. Pasak D. Liolytės, šiame sąraše ir buvo įrašytas videolaringoskopas, reikalingas Respublikinei Šiaulių ligoninei. „Mūsų klubas pakvietė prie šios iniciatyvos prisijungti kitus „Rotary“ klubus ir dovanoti medikams labai reikalingą įrangą“, - sakė klubo Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ prezidentė D. Liolytė ir dėkojo iniciatyvą palaikiusių trijų klubų atstovams.  Šiaulių Rotary klubo „Saulė“ prezidentas Muradas Bakanas, Šiaulių „Vykinto“ Rotary klubo  prezidentas Aurelijus Raugalas ir Šiaulių „Auksinio rato“ Rotaract klubo prezidentas Emilis Markulis medikams linkėjo sėkmės jų nelengvame darbe. 
UAB „Medilink Lietuva“ direktorius Marius Bredelis per 3500 Eur kainuojantį medicinos prietaisą perdavė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriui Remigijui Mažeikai, o vėliau ir Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro vadovui Andriui Bubliauskui. Direktorius savo iniciatyva dovanojo skyriui ir vienkartinių medicinos pleištų, naudojamų atliekant intubaciją. Įmonė jau ne kartą ligoninei dovanoja vertingus medicinos prietaisus. „Mano dukra gimė šioje ligoninėje, todėl aš jai esu neabejingas, tačiau gerus darbus esu linkęs daryti tyliai“, - sakė direktorius. 
Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika dėkojo rėmėjams, jau ne pirmą kartą tiesiantiems paramos ranką, už supratimą ir teikiamą paramą. 
Šįkart dovanotas videolaringoskopas, naudojamas intubuojant ligonius, ir pacientui, ir ligoniui suteiks daugiau saugumo. Intensyviosios terapijos specialistas, jungdamas pacientą prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato, gali jaustis saugesnis ypač tada, kai dėl fiziologinių paciento savybių intubuoti sunkiau. Daug lengvesnė intubacija ir pačiam pacientui, kai gydytojas, atliekantis šią procedūrą, naudoja modernų videolaringoskopą, prie kurio esančia kamera gali būti ne tik filmuojamas, bet ir fotografuojamas intubacijos procesas. 
Šiuo metu Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriuose buvo keturi didelės raiškos videolaringoskopai. Kai pacientų daug, ypač COVID-19 ligos protrūkio metu, aparatų nepakanka ir medikams tenka dalintis. 


Ligoninei dovanotas videolaringoskopas daug daugiau saugumo suteiks ir intubaciją atliekančiam medikui, ir pačiam pacientui. 
Zitos Katkienės nuotr.