BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


ligoninė, J. Janonio gimnazija ir Gegužių progimnazija - tarp antikorupcinių iniciatyvų lyderių

Data

2016 09 13

Įvertinimas
1
DSC09160.JPG

Respublikinės Šiaulių ligoninė drauge su J. Janonio gimnazijas ir Gegužių progimnazija LR sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyriui, rengiančiam Tarptautinės antikorupcijos dienai paminėti skirtą gydymo įstaigų antikorupcinių iniciatyvų atranką, pateikė ir savo iniciatyvą. Visi jie buvo pakviesti į Lietuvos Respublikos Seime surengtą antikorupcinių iniciatyvų aptarimą ir gavo apdovanojimus už sėkmingai įgyvendintą antikorupcinę iniciatyvą.

Antikorupcinių iniciatyvų daugėja

Į Lietuvos Respublikos Seime Kovo 11 d. salėje surengtą antikorupcinių iniciatyvų lyderių apdovanojimą atvykusius dalyvius pasveikino LR Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė ir sveikatos apsaugos ministras, profesorius Aurelijus Veryga, sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjas Juozas Vytautas Šveikauskas, LR Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovai.

Vedėjas J.V. Šveikauskas, sveikindamas susirinkusius, pasidžiaugė, jog šalies gydymo įstaigos ir organizacijos, kurios šiais metais neliko abejingos sveikatos sistemos pažangą temdantiems korupcijos reiškiniams, yra tarp lyderių ir nusipelno pagarbos ir apdovanojimų. Jų įgyvendintos prasmingos iniciatyvos reikšmingai prisidėjo prie orių ir garbingų pacientų bei medicinos darbuotojų santykių, orios, laisvos nuo korupcijos Lietuvos kūrimo.

Sveikindamas antikorupcinių iniciatyvų konkurso organizatorius ir dalyvius sveikatos apsaugos ministras, profesorius Aurelijus Veryga pabrėžė: „Korupcija – tai vėžys, kuris „ėda“ sveikatos sistemą iš vidaus, griauna visuomenės pasitikėjimą. Vienysime pastangas, kad visuomenėje neliktų net minties, jog neoficialūs mokėjimai medicinoje gali egzistuoti. Korupcijos prevencija – bus vienas esminių mūsų veiklos prioritetų“.

„Korupcija – sunki mūsų visuomenės liga, – teigė Antikorupcijos komisijoje dirbanti LR Seimo narė Agnė Bilotaitė. – Ji pasireiškia įvairiuose valstybės gyvenimo srityse, tačiau sveikatos sistemoje į ją reaguojama jautriausiai. Mūsų uždavinys – griežtinti įstatymus, šviesti visuomenę, keisti jos požiūrį, didinti atsakomybę. Tam neabejotinai reikia lėšų, tačiau dažnai reikia tik noro, kūrybiškumo ir lyderystės. Atsiranda vis daugiau puikių iniciatyvų, didėja norinčiųjų jas įgyvendinti gydymo įstaigų skaičius. Ir tai – nuostabu, nes mes – už pokyčius“.

Konkurso tikslas - prevencija

Antikorupcinių iniciatyvų konkursą Sveikatos apsaugos ministerija organizuoja jau nuo 2012 metų. Pasak Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjo J. V. Šveikausko, konkurso tikslas – korupcijos prevencija, antikorupciniai projektai, kultūros, meno kūriniai, žurnalistiniai ar kiti tyrimai, straipsniai, laidos kovos su korupcija tema, kitos kasmet įgyvendinamos korupcijos prevencijos priemonės sveikatos sistemoje. „Džiaugiamės, kad neigiamas požiūris į korupciją stiprėją, kasmet gydymo įstaigose daugėja pažangių iniciatyvų, jos tampa aktyvesnės“, - teigė J. V. Šveikauskas ir paskelbė nugalėtojus.

Šiemet konkurso lyderiai pripažinti: VšĮ Lazdynų poliklinika ir „Tranparency International“ Lietuvos skyrius, kartu įgyvendinę antikorupcinį projektą – Socialinio dizaino tyrimas „Vitaminų laboratorija“. Taip pat apdovanoti Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos už šokio projektą „Kyšiams – ne“; VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė, Šiaulių Gegužių progimnazijoje organizavusi piešinių konkursą „Ačiū, gydytojau“ ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos laikraštyje inicijavusi rašinių konkursą „Korupcija – praeities šešėlis?“; VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, sugalvojusi „Antikorupcinių pagardų“ receptą. Už aktyvią veiklą padėkota ir Jaunųjų gydytojų asociacijai. Laureatams buvo įteikti dailininko Mantvydo Lasinsko sukurti atminimo ženklai.

Vaikai moko būti dėkingais

Pristatydamas Respublikinės Šiaulių ligoninės pateikta antikorupcijos iniciatyvą Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjas J. V. Šveikauskas akcentavo, jog tai graži Šiaulių ligoninės iniciatyva bendradarbiauti su Šiaulių miesto mokyklomis – J. Janonio gimnazija bei Gegužių progimnazija. Ši bendradarbiavimo iniciatyva, skatinanti ugdyti ir lavinti jaunąją kartą, laisvą nuo korupcijos. Šio bendradarbiavimo rezultatas – puiki antikorupcijos iniciatyva, pelniusi apdovanojimų. Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga Respublikinei Šiaulių ligoninei ir bei iniciatyvos partnerės įteikė padėką už prasmingų antikorupcinių veiklų – Gegužių progimnazijos moksleivių piešinių konkursą „Ačiū, gydytojau!“ ir J. Janonio gimnazijos laikraščio rašinių konkursą „Korupcija – praeities šešėlis“, inicijavimą.

LR Seimo narė Agnė Bilotaitė taip pat įteikė padėką Respublikinei Šiaulių ligoninei už 2016 metų antikorupcines iniciatyvas. Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, nuoširdžiai padėkota gydymo įstaigai už iniciatyvą ir antikorupcines idėjas siekiant skaidrinti sveikatos apsaugos sistemą, ugdant nepakantumą korupcijai medikų bendruomenėje, visuomenėje.

Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus Sauliaus Urbonavičiaus pasirašytos padėkos įteiktos J. Janonio gimnazijos ir Gegužių progimnazijos atstovams.

Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, dėkodama už įvertinimą, pasidžiaugė, kad mokyklos moksleiviai, gyvendami spalvų pasaulyje, galėjo prisiliesti prie tokios svarbios temos. „Konkurso pavadinimas „Ačiū, gydytojau“ liudija apie tai, kad mes išmokome dėkoti. Padėka nebūtinai turi būti išreikšta materialiomis formomis. Ji gali būti mūsų vidinė šviesa“, - teigė mokyklos vadovė, pastebėdama, jog, žiūrėdami į vaikų priešinius, ir suaugusieji gali mokytis dėkoti, mokytis jais sekti, kokiais būti.

Konkurse dalyvavo ketvirtų klasių moksleiviai. Progimnazijos direktorė S. Baranauskienė, konkurso koordinatė bei antikorupcinės iniciatyvos organizatorė direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Lušienė, piešimo mokytoja Vita Zabarauskaitė ne tik organizavo piešinių konkursą, bet ir dalyvavo lyderių apdovanojimuose.

Visą rudenį moksleivių piešiniai buvo eksponuojami Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso fojė prie įėjimo į didžiąją konferencijų salę, tad ją pamatyti galėjo ne tik medicinos personalas, bet ir pacientai bei jų artimieji.

Jaunam rinktis poziciją - lengviau

J. Janonio gimnazijos profesijos patarėja, iniciatyvos koordinatorė Sigutė Stonkienė pasidžiaugė gimnazijos komandos galimybe jau antrus metus būti tarp korupcinių iniciatyvų laureatų. Anot S. Stonkienės, jaunimas dar nėra ta auditorija, kuri tiesiogiai susidurtų su korupcijos apraiškomis. Tačiau konkurso organizatoriai, pakvietę dalyvauti šioje iniciatyvoje, tarsi paskatino jaunimą pamąstyti šia tema, rinktis savo poziciją, mokėti pasakyti savo nuomonę, kas ypač svarbu būtent jaunystėje. „Tikimės, kad mūsų gretos didės ir mes dar ne kartą tokiame konkurse dalyvausime, nes šis konkursas yra gražus mūsų ir Respublikinės Šiaulių ligoninės bendradarbiavimas. Gydymo įstaiga geranoriškai prisiima gimnazistus savanoriškai pažinčiai su gydytojo profesija, o mes atsiliepiame į jų raginimus dalyvauti šiame konkurse“, - teigė S. Stonkienė.

Penkių konkurso autorių rašiniai pripažinti nugalėtojais ir pristatyti LR sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyriaus surengtai antikorupcinių iniciatyvų atrankai.

Pritarus J. Janonio gimnazijos direktoriui Rimui Budraičiui, profesijos patarėja Sigutė Stonkienė, lietuvių kalbos mokytojos Diana Žukauskienė, Asta Valavičienė ir Laimutė Samulionienė, ragino mokinius rašyti rašinius antikorupcijos sveikatos apsaugos sistemoje tema. Geriausi rašiniai nusiųsti konkurso organizatoriams ir buvo įvertinti.

Rašinių konkurso „Korupcija – praeities atgyvena“ antikorupcinės iniciatyvos nugalėtojais tapo Juliaus Janonio gimnazijos II klasės gimnazistė Gabrielė Goštautaitė, Emilija Dilytė, II b klasė, Gintarė Skėrytė, II klasė, Vaiva Melinytė, III d klasė ir Andrėja Vasiliauskaitė, III klasė. Mokiniai rašiniuose išsakė daug nuoširdaus dėkingumo gydytojams ir smerkė sovietmečio atgyveną korupciją.

Iniciatyvos autoriams buvo sudaryta galimybė ne tik dalyvauti šventiniame renginyje, bet ir ekskursijoje po LR Seimą.

Zita KATKIENĖ
VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė