BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Konferencija įvairių sričių medicinos darbuotojams: nuo diagnostikos ir naujausių gydymo metodų iki diskusijų apie darbuotojų pasitenkinimą darbu

Data

2022 11 18

Įvertinimas
0
20221116_151258.jpg

„Šiuolaikiniai gydymo metodai: nuo ko priklauso jų sėkmė?“ – tokiu aktualizuotu pavadinimu lapkričio 16 d. vyko jau antroji šiais metais Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Pažangiosios medicinos draugijos organizuota konferencija. Renginyje pristatyta temų įvairovė buvo aktuali įvairių specialybių medicinos specialistams – šeimos gydytojams, bendrosios praktikos slaugytojams, biomedicinos technologams, kineziterapeutams, medicinos biologams, medicinos psichologams, radiologijos technologams, išplėstinės praktikos vaistininkams, vaistininkams ir vaistininkų padėjėjams. Didelio susidomėjimo sulaukusi konferencija vyko ne tik ligoninės erdvėje, bet ir nuotoliniu būdu – tai leido lanksčiai dalyvauti didesniam dalyvių kiekiui iš įvairių šalies miestų.

Beveik visi konferencijos pranešėjai – Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai (R. Kaušienė, gydytoja reumatologė; V. Karvelienė, gydytoja anesteziologė reanimatologė; G. Acutė, gydytoja gastroenterologė; A. Žaliukienė, gydytoja pulmonologė; J. Minickaitė-Katinienė, gydytoja infektologė; M. Bardauskas, gydytojas nefrologas; K. Kaunaitė, gydytoja anesteziologė reanimatologė; J. Greičiuvienė, gydytoja alergologė) dalijosi žiniomis apie lėtinį vainikinių arterijų sindromą, kepenų ligas, hiponatremiją, hiperurikemiją ir podagrą, astmą, lėtinį hepatitą C, šlapimo takų infekciją, sepsio ir sepsinio šoko gydymo naujoves. Rygos Stradinio universiteto prof. dr. J. Ptašekas kalbėjo apie tiesioginių peroralinių antikoaguliantų terapijos efektyvumo kontrolę ir biožymenų medicinos galimybes.

Dėmesio ir gražių atsiliepimų sulaukė Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos klinikos Chirurgijos skyriaus slaugytojos G. Lingytės pranešimas „Slaugytojų pasitenkinimo darbu ir profesinio perdegimo sąsajos“. Tai rengiamo magistro darbo pagrindu pristatytas pranešimas, kuriame gvildenami probleminiai slaugytojo darbo aspektai – per dideli darbo krūviai, kontrolė darbe, motyvacinės sistemos nebuvimas, ryšio su kitais darbuotojais stoka, vertybiniai konfliktai ir pan. Anot G. Lingytės, norint gerinti organizacijos veiklą ir sveikatos priežiūros paslaugų kokybę svarbu atsižvelgti į slaugytojų pasitenkinimą darbu, užtikrinti slaugytojų lojalumą, motyvaciją, gerus darbo rezultatus. Svarbu skirti dėmesį slaugytojų emocinei būklei, darbo įvertinimui, užtikrinti bendradarbiavimą tarp personalo ir įsiklausyti į slaugytojų poreikius, idėjas.

Konferencijai pirmininkavo ir renginio eigą koordinavo Respublikinės Šiaulių ligoninės Gastroenterologijos–endokrinologijos skyriaus vadovė, gydytoja gastroenterologė G. Acutė ir A. Gečionienė iš LSMU Kauno ligoninės.

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija