BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Keičiasi pacientų lankymo tvarka Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – ką svarbu žinoti?

Data

2021 10 18

Įvertinimas
0
Pastel Baby Shower For Boys Facebook Event Cover (2).jpg

Didėjantis užsikrėtimų COVID-19 liga skaičius skatina ir toliau kruopščiai stebėti situaciją ir siekti užtikrinti saugią aplinką gydymo įstaigos pacientams, medikams. Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, Šiaulių mieste ir visame regione, laikinai keičiame pacientų lankymo tvarką Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Nuo spalio 19 d. leidžiama lankyti tik terminalinės būklės pacientus, pacientus iki 14 metų ir dalyvauti gimdymo procese.

Atkreipiame dėmesį į papildomus pagrindinius atnaujinimus:

  • kiekvienam lankytojui rūbinėje, patikros punkte ar centre / skyriuje bus pamatuota temperatūra. Jei temperatūra lygi ar viršija 37,3 ⁰C, lankytojai į ligoninę neįleidžiami;
  • siuntiniai priimami Ligoninės ir jos padalinių rūbinėse (išskyrus II terapijos korpusą) nuo 8 iki 19 val. Siuntiniai priimami tik iš artimųjų, neturinčių ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir kuriems netaikoma izoliacija.

Primename, kad lankantiems pacientus iki 14 metų galioja bendrieji reikalavimai:

kai asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:

– praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

– praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;

– praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;

– po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą.

  • asmuo, kuriam atlikus COVID-19 tyrimą gautas neigiamas rezultatas – ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą;
  • neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir kuriems netaikoma izoliacija.

➡ Kiekvienas lankytojas turi pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos  vakcinacijos įrašus arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatų (duomenų) protokolą.

➡ Pacientų, kuriems diagnozuota COVID-19 liga, ir pacientų, kuriems pasireiškė COVID-19 ligos klinikiniai simptomai (bent vienas iš šių: kūno temperatūra lygi ar viršija 37,3 ℃, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas arba sąlytį su patvirtintu COVID-19 ligos atveju turėjusių pacientų lankymas yra draudžiamas (išskyrus terminalinės būklės pacientus).

 Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija.