BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Kauną į Šiaulius iškeitęs jaunas gydytojas neurochirurgas nesibaimina atsakomybių

Data

2023 01 23

Įvertinimas
2
DSC9277.jpg
Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriaus gydytojas Rimvydas Balandžiūnas nesigaili Kauną į Šiaulius iškeitęs, nes ligoninėje neurochirurgo darbui suteiktos puikios galimybės, modernios, gerai aprūpintos operacinės, motyvuoti ir puikiai besijaučiantys darbuotojai. (Zitos Katkienės nuotr.)

Baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir įstojęs į rezidentūrą, būsimasis neurochirurgas Rimvydas Balandžiūnas atvyko papildomai dirbti Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriuje. Padirbėjęs beveik metus ir gavęs diplomą, jaunas gydytojas nebegrįžo į Kauną. Nusprendė savo ateitį sieti su Šiauliais, nes ligoninėje stuburo neurochirurgo darbui – puikios galimybės, modernios, gerai aprūpintos operacinės, motyvuoti ir puikiai besijaučiantys darbuotojai. Po pusmečio ligoninės administracija jaunam gydytojui patikėjo laikinai eiti skyriaus vedėjo pareigas ir R. Balandžiūnas nepabijojo jam tekusių atsakomybių. 

Prieš pusmetį drauge su kitais jaunaisiais gydytojais pristatytas ligoninės bendruomenei ir pasveikintas ligoninės vadovų neurochirurgas Rimvydas Balandžiūnas nesitikėjo, kad po pusmečio imsis atsakingų laikinojo skyriaus vedėjo pareigų.  (Zitos Katkienės nuotr.)
 

Šeimoje – du gydytojai 
Mokydamasis Kauno „Santaros“ gimnazijoje, Rimvydas Balandžiūnas nusprendė, jog krims medicinos mokslus. Mokslai sekėsi puikiai, ypač patiko biologija ir chemija. Tai, matyt, ir tapo stimulu. Gydytojos kelią pasirinko ir jaunėlė sesuo Ugnė – būsimoji vaikų gydytoja,  mediciną studijuojanti Vilniuje. Tad šeimoje  - jau du gydytojai, nors iki tol niekas šios profesijos šeimoje nesirinko. 
Rimvydo tėvai – visai kitų profesijų atstovai. Mama dirba restauratore, vadovauja restauravimo padaliniui didelėje įmonėje, taip pat dėsto Vilniaus dailės akademijoje. Jos rankomis restauruota daug istorinių pastatų ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Tėtis dirba vairuotoju, tad su medicina – nieko bendro neturi. 
Neurochirurgijos mokslai būsimąjį gydytoją R. Balandžiūną sužavėjo studijų ciklo metu. Pirmus trejus metus būsimieji gydytojai mokosi bendrųjų medicinos mokslų, o ketvirtame kurse prasideda klinikiniai ciklai. Prasidėjus neurochirurgijos mokslui skirtoms paskaitoms, Rimvydas daug atidžiau sukluso. Per klinikinę praktiką, kurią atliko penktame kurse, nusprendė, kad šią specialybę studijuos ir rezidentūroje. 
Vyresnio kolegos globoje
Įstojęs į rezidentūrą R. Balandžiūnas mokslus tęsė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės, Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje. Mokslai sekėsi ir patiko, tad Rimvydas buvo tikras, kad pasirinko tinkamai. Tuo pat metu stuburo neurochirurgijos skyriuje dirbo ir neurochirurgas Deividas Stukas. „Keletą metų dirbome drauge Kaune, po to Deividas išvažiavo į Šiaulius, kur ligoninėje dirbo ne tik gydytoju, bet ir skyriaus vedėju“, - apie lemtingą draugystę pasakojo jaunas gydytojas, ir pats paskutiniuosius rezidentūros metus papildomai dirbęs Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriuje. 
Priėmęs skyriaus vedėjo Deivido Stuko pasiūlymą atvykti dirbti į Šiaulius, Rimvydas nenujautė, kad šis pasirinkimas gali būti lemtingas. 
„Atvažiavus į Šiaulius viskas tiko; draugiškai priėmė kolektyvas, visos galimybės dirbti ir tobulėti - puikios“, - dalinasi pirmaisiais įspūdžiais buvęs kaunietis. 
Pirmuosius metus dirbdamas Šiauliuose Rimvydas dar gyveno Kaune. Į darbą Šiauliuose tekdavo važiuoti automobiliu. Ilgos kelionės ėmė varginti, todėl jaunasis gydytojas nusprendė kurtis Šiauliuose. Džiaugiasi Rimvydas priėmęs šį sprendimą, daugiau laiko lieka laisvalaikiui, mažesnis nuovargis ir po darbo. 
Įžvelgė potencialą
Stuburo neurochirurgo darbas – nuolatinis bendravimas su skausmo varginamais, suprastėjusios gyvenimo kokybės kamuojamais žmonėmis. Gydytojas kasdien priima naujus pacientus, atvykusius į ligoninę dėl tarpslankstelinių diskų išvaržų, stuburo stenozių, stuburo traumų ar net stuburo auglių. Gydymas nelengvas, dažnai – operacinis, todėl reikalaujantis labai didelio profesionalumo, tikslumo, atsakomybės.  „Smagu, kai po sėkmingo gydymo žmogus išeina šypsodamasis“, - savo darbo pozityviomis emocijomis dalinasi gydytojas R. Balandžiūnas. 
Jauno gydytojo pečius slegia ne tik profesinė atsakomybė, ligoninės administracijai laikinuoju skyriaus vedėju paskyrus R. Balandžiūną, gydytojas tapo jauniausiu skyriaus vedėjo pareigas vykdančiu vadovu ligoninėje.  
„Prisidėjo daugiau atsakomybių, administracinio darbo, reikia rūpintis sklandžia skyriaus veikla, planuoti darbus“, - vardina šešiems gydytojams, keturiolikai slaugytojų, devynioms pagalbinėms darbuotojoms ir septynioms praktikantėms - būsimosioms slaugytojoms vadovaujantis jaunas gydytojas. Jam tenka atsakomybė ir už vyresniuosius kolegas, besiruošiančius į užtarnautą poilsį. Jaunasis vedėjas nuolat ieško jiems pakaitos. Jam svarbiausia, kad visi darbuotojai gerai jaustųsi darbe, būtų motyvuoti, kaip ir yra draugiškame ir profesionaliame Neurochirurgijos skyriuje.  

 

Zita Katkienė
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 41) 399 654
Mob. 8 679 663 42
El.p. [email protected]