BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Kaip gyventi, persirgus onkologine liga: patarimai ir praktika

Data

2017 10 27

Įvertinimas
1
DSC_0156.JPG
Seminaras ir praktiniai užsiėmimai – nemokami

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) spalio 28 d. (šeštadienį) nuo 10.00 iki 15.00 val. Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ rengia dviejų temų praktinį seminarą „Ligos atsinaujinimo baimė ir kaip su ja tvarkytis” bei „Praktiniai patarimai, kaip padėti savo kūnui sustiprėti“, skirtą onkologinės ligos patirtį turintiems žmonėms - tiek pacientams, tiek jų artimiesiems. Seminarus ves psichologė Ina Valeckienė ir kineziterapeutės Jurgita Eitavičiūtė ir Inga Rainytė.  
Nuo 2002 metų veikianti visuomeninė organizacija „Kraujas“, vienija kraujo vėžiu ir kitomis retomis vėžio formomis susirgusius ligonius, jų artimuosius, gydytojus, bei visus asmenis, palaikančius bendrijos veiklą, savanorystės ir kaulų čiulpų donorystės idėjas.
10.00 val.  prasidės paskaita „Ligos atsinaujinimo baimė ir kaip su ja tvarkytis“.
Daugeliui, kurie susidūrė su onkologine liga, pažįstamas gyvenimas su nežinomybės jausmu ir nerimastingomis mintimis, kad liga gali atsinaujinti. Šis jausmas ypatingai stiprus baigiantis gydymui, prieš kiekvieną sveikatos patikrinimą, laukiant tyrimų rezultatų, artėjant ligos diagnozavimo datai, sužinant apie gydymosi draugo ligos atsinaujinimą ar išgirstant apie onkologine liga sirgusiojo mirtį.
Ligos atsinaujinimo baimę labai sustiprina mitai, susiję su onkologine liga: dėmesio sutelkimas į fizinius simptomus, ligos ir gydymo sukeltas kontrolės praradimo, visa apimančio nesaugumo , pažeidžiamumo jausmas, informacijos, kaip įveikti ar bent jau sumažinti šią baimę, stoka.
Seminaro metu bus kalbama apie tai, kaip tvarkytis su ligos atsinaujinimo baime, nežinomybės jausmu bei gyventi kuo visavertiškesnį, prasmingesnį ir kokybiškesnį gyvenimą po ligos – net ir žinant, kad ji gali sugrįžti. Vyks ir praktiniai užsiėmimai, kurių metu specialistė supažindins su įvairiais streso kontrolės būdais, galinčiais padėti sumažinti jaučiamą ligos atsinaujinimo baimę.
(Seminarą ves psichologė Ina Valeckienė).
12.30 val. paskaita „Praktiniai užsiėmimai, kaip padėti savo kūnui sustiprėti“.
Visuomenėje ir spaudoje vyrauja įvairi informacija, koks fizinis aktyvumas yra rekomenduojamas sergant onkologine liga. Neretai pateikiama informacija būna dviprasmiškai suprantama ir klaidinanti, todėl žmogus pradeda vengti judėjimo ir išsivysto judesio baimė. Ar judėjimas gali būti žalojantis faktorius sergant onkologine liga? Koks judėjimas yra indikuotinas jau palatoje ir sugrįžus į namus po terapijos? Paskaitos metu ligoniai ir jų artimieji susipažins su fizinio aktyvumo sąvoka. Koks tipas ir krūvio intensyvumas yra rekomenduojamas. Bus kalbama ne tik apie teorinę fizinio aktyvumo naudą, ne tik apie tai, koks judėjimas ar mankštų programa yra efektyviausia, bet bus galimybė išmėginti visa tai praktiškai kartu su kineziterapeutu, fizinės medicinos ir reabilitacijos komandos nariu. Todėl pageidautina, kad seminaro dalyviai vilkėtų judesių nevaržančia apranga.
Seminarą ves: teorinė dalis – kineziterapeutė Jurgita Eitavičiūtė, praktiniai užsiėmimai – kineziterapeutė Inga Rainytė.
Norintys dalyvauti seminare registruokitės el. paštu: [email protected] arba tel. 8 687 40952.

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt