BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


JAUNIEJI MEDIKAI. Gydytojo siekis – padėti žmonėms

Data

2023 01 16

Įvertinimas
0
DSC9248.jpg
Respublikinės Šiaulių ligoninės Nefrologijos-toksikologijos skyriaus gydytojas nefrologas Marius Bardauskas džiaugiasi savo pasirinkimu – baigus studijas vykti į vaikystės miestą Šiaulius. (Zitos Katkienės nuotr.)

Šiaulietis gydytojas nefrologas Marius Bardauskas penktą mėnesį triūsia  Respublikinės Šiaulių ligoninės Nefrologijos-toksikologijos skyriuje. Baigęs medicinos studijas ir rezidentūrą Lietuvos sveikatos mokslo universitete bei Kauno klinikose, nusprendė grįžti į tėvų namus ir į vaikystės miestą. Jaunas gydytojas įsitikinęs, kad diplomus įgiję gydytojai turėtų grįžti į gimtąjį miestą, nes jei patys negrįžta, kas kitas atvažiuos.   
Būti gydytoju Marius nusprendė dar lopšelyje-darželyje, kur užaugusį save visada piešdavo baltu chalatu. Ši mintis nepasikeitė ir mokantis Romuvos gimnazijoje. „Visada norėjau padėti žmogui, domino gydytojo veikla: ligos, vaistai“, - prisimena Marius vaikystės metus. Mokykloje puikiai sekėsi biologija, chemija, kas taip pat lėmė pasirinkimą. Šeimoje gydytojų nėra, tad  Marius - pirmas gydytojas ir giminėje. 
Pirmųjų penkių mėnesių įspūdžiai, dirbant ligoninėje, geri. Marius džiaugiasi draugišku Nefrologijos-toksikologijos skyriaus kolektyvu, nuoširdžiai priėmusiu į savo būrį, administracijos, pasveikinusios jaunuosius specialistus, dėmesiu. 
Pirmoji jauno gydytojo Mariaus Bardausko patirtis ligoninėje - darbas su stacionaro pacientais, gydomais Nefrologijos-toksikologijos skyriaus palatose, pacientų būklės stabilizavimas ir gydymas  nuo lengvesnių iki sunkiausių būklių. Pastariesiems reikia daugiau dėmesio ir daugiau pastangų skirti. Pagrindinės ligos – inkstų ligos: ūminis inkstų nepakankamumas, lėtinis inkstų ligos paūmėjimas, šlapimo takų infekcijos. 
Dažniausi - pacientai, kurie jau serga lėtine liga. Pablogėjus inkstų funkcijai pacientai stacionarizuojami. Būna ir tokių atvejų, kuomet reikalinga taikyti pakaitinę inkstų terapiją - bet kuriuo paros metu ar savaitgalyje. Prie tokio ligonio susirenka visa komanda: gydytojas nefrologas, slaugytojas, medicinos technikas bei reanimacijos pagalbą teikianti komanda. Patinka Mariui ši įtampa ir galimybė padėti ligoniui, kam jis ir yra pašauktas gal net paties likimo. 

 

Zita Katkienė
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 41) 399 654
Mob. 8 679 663 42
El.p. [email protected]