BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dėmesys mamos ir vaiko sveikatai

Data

2022 11 21

Įvertinimas
0
20221118_113328.jpg

Lapkričio 18 d. VU Šiaulių akademijos Informacijos centre šurmuliavo gausiai susirinkusi auditorija įvairių profesinių kvalifikacijų gydytojų, slaugytojų, akušerių, medicinos biologų, biomedicinos technologų. Jiems ir buvo skirta Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos, Klinikinės medicinos ir farmacijos draugijos, ir leidinio „Lietuvos gydytojo žurnalas“ organizuota konferencija „Mamos ir vaiko sveikata“.

Konferencijos metu aptartos temos palietė nėščiųjų priežiūrą šeimos gydytojo kabinete, naujagimio priežiūrą pirmosiomis dienomis namuose, cistinių kiaušidžių darinių ir jų apsisukimo atvejų diagnostiką, disfunkcinį kraujavimą paauglystėje ir gydymą, skubiosios pagalbos poreikį vaikams, vaikų vidurių užkietėjimo, nutukimo atvejus, ūminio pilvo skausmus, urologines patologijas, kraujavimą iš virškinimo trakto.

Konferencijos dalyvius pasveikinęs Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius M. Pauliukas atkreipė dėmesį, kad vaikų ir mamų sveikatos priežiūros specifika labai svarbi kalbant apie visuomenės sveikatos pagrindą. „Moters ir vaiko klinikos specialistų komanda yra tie, kurie užtikrina sveikatos priežiūros paslaugas mūsų mažiesiems pacientams ne tik Šiaulių mieste, bet ir visame regione. Džiaugiuosi matydamas pilną salę žmonių, norinčių tobulinti žinias, pasikliaujančių mūsų ligoninės medikų patirtimis, naujausiomis surinktomis žiniomis  – kviečiu pasinaudoti proga, kad jūs esate čia, kad savo sričių profesionalai yra čia ir užduoti jiems rūpimus klausimus, aktyviai dalyvauti diskusijose, maksimaliai išnaudoti tobulėjimui skirtą laiką“, – sakė ligoninės vadovas. 

Pranešimos skaitė ir žiniomis dalijosi Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos medikai: gydytoja akušerė-ginekologė A. Gendvilaitė, gydytoja akušerė-ginekologė E. Bogužienė, gydytoja akušerė-ginekologė M. Stasiūnaitė, gydytoja neonatologė V. Aleksandravičienė, vaikų intensyviosios terapijos gydytoja G. Bykova, vaikų gastroenterologė J. Aleksandrovičienė, vaikų endokrinologė M. Valūnienė, vaikų chirurgė I. Vansevičienė, vaikų chirurgė E. Klepšytė-Janauskienė, vaikų chirurgas B. Jonuška.

Renginio dalyviams primename, kad kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai bus išduoti tik konferencijoje dalyvavusiems specialistams ir išsiųsti elektroniniu paštu per 30 dienų po renginio.

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija