BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dėmesys diagnostikai ir efektyvesniam gydymui

Data

2019 10 28

Įvertinimas
0
DSC03254.JPG
Profesorius Luka Giovanella (antras iš dešinės) skaitė pranešimą apie endokrininius ir neuroendokrininius vėžio žymenis klinikinėje praktikoje. (Zitos KATKIENĖS nuotr.)

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikoje įvyko Nacionalinio vėžio instituto kartu su Lietuvos onkologų draugija organizuojamas tarptautinis seminaras „Endokrininiai ir neuroendokrininiai vėžio žymenys klinikinėje praktikoje.“

Pranešimą skaitė prof. L. Giovanella, atvykęs iš Šveicarijos. Profesorius daug dėmesio skyrė  neuroendokrininių ligų diagnostikai, kurios dėka gali būti skiriamas daug tikslesnis ir efektyvesnis gydymas.  Ligoninėje šis tyrimas taip pat atliekamas, tad gydytojams onkologams, dalyvavusiems konferencija, ypač buvo svarbi informacija dėl gydymo taktikos  keitimo bei tęsimo, gavus tyrimo rezultatą.

Ligų, kurioms diagnozuoti skiriamas šis tyrimas nėra daug. Pasak profesoriaus L. Giovanella, dažniausiai diagnozuojamas plaučių, žarnyno, kasos, virškinamojo trakto onkologinės ligos. Pranešėjas kalbėjo apie šių ligų eigą, lokalizaciją.

Prof. Luka Giovanella, vykdantis klinikinę-mokslinę praktiką Šveicarijoje, yra ir daugelio mokslinių žurnalų recenzentas.  Tarptautinio seminaro programa skirta visų profesinių kvalifikacijų medicinos gydytojams, bendrosios praktikos slaugytojams, radiologijos technologams, mokslo darbuotojams, biologams, laborantams, medicinos biologams, medicinos genetikams, medicinos fizikams ir biomedicinos technologams.