BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Daugėja pacientų, uždelsusių vizitą pas gydytojus

Data

2021 01 11

Įvertinimas
0
DSC04586.JPG
Medikai pastebi, kad Skubiosios medicinos pagalbos skyriaus bei gydytojų specialistų konsultacijoms dažniau atvyksta pacientai dėl lėtinių ligų komplikacijų bei uždelstų ir toli pažengusių ligų. (Zitos KATKIENĖS nuotr.)

Respublikinės  Šiaulių ligoninės  Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje nuo 2021 metų pradžios pradėjo  didėti besikreipiančių pacientų srautas. Kasdien atvyksta iki 20 proc. daugiau pacientų, nei 2020 metų gruodžio mėnesį. Daugumai (iki 65-70 proc.) šių pacientų po medikų apžiūros ir tyrimų skiriamas ambulatorinis gydymas. Tačiau medikai pastebi ir nerimą keliančią situaciją, kai  į ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyrių atvyksta pacientų, kuriems  diagnozuojami  toli pažengę arba ilgai negydyti susirgimai. 
Per pirmąją  sausio mėnesio savaitę kasdien į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių atvyko po  keletą pacientų, kuriuos  ištyrus buvo diagnozuota išplitusi  onkologinė liga. Anksčiau pacientai nesirgo, tačiau simptomus jautė jau keletą  mėnesių, bet niekur nesikreipė. Taip pat kasdien atvyksta pacientų dėl lėtinių ligų netinkamo gydymo ir priežiūros. Dažniausiai tokie pacientai kreipiasi į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių dėl paūmėjusio širdies  nepakankamumo, užtrukusių širdies ritmo sutrikimų, skausmų krūtinėje. Gydytojai chirurgai pastebi, kad daugėja ir pacientų, kuriems komplikuojasi lėtinės chirurginės ligos, todėl jų gydymas tampa daug sudėtingesnis ir ilgesnis, prognozė blogesnė.  
Medikai skatina ir prašo pacientų nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytojus, dalyvauti krūties, prostatos, gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžio prevencinėse programose bei širdies ir kraujagyslių ligų prevencinėje programoje, ragina atlikti tyrimus dėl naujai atsiradusių nusiskundimų ir atsakingai gydyti lėtines ligas, nenutraukti vartojamų vaistų. 
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje teikiamos visų gydytojų specialistų ambulatorinės konsultacijos, sėkmingai veikia „žaliųjų koridorių“ sistema, leidžianti per trumpiausiai įmanomą laiką ištirti pacientus, kuriems  pirmą kartą įtariamas onkologinis susirgimas. Šeimos gydytojų prašoma kuo skubiau pacientus nukreipti specifiniam gydymui. 
Ligoninės Konsultacijų skyriuje užtikrinama saugi aplinka, reguliuojamas pacientų srautas, daroma viskas, kad būtų išvengta galimos  infekcijos, todėl baimintis lankytis dėl konsultacijų ir planinių procedūrų tikrai nereikia. Tačiau reikia aktyviai kreiptis į savo šeimos gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus ir, esant poreikiui, kai šeimos gydytojas mano, jog reikalinga gydytojo specialisto konsultacija, atvykti konsultacijoms ir tyrimams. 
Ligoninėje teikiama ne tik skubi pagalba: teikiamos ir planinės dienos stacionaro paslaugos, vyksta planinis stacionarizavimas. Medikai primena seną ir visiems žinomą tiesą: laiku diagnozuotų ligų gydymas leidžia tikėtis maksimaliai gero rezultato, o lėtinių ligų pastovus ir visavertis gydymas užtikrina gerą gyvenimo kokybę. 

Ligoninės administracija