BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Chemoterapijos skyriaus palatos siena padabinta piešiniu

Data

2018 06 29

Įvertinimas
1
DSC01882.JPG
Dailininkės Zitos Vilutytės (viduryje) darbu susirinko pasigrožėti ir pasidžiaugti ne tik gydymo įstaigos vadovai Antanas Pauliukas ir Leonidas Gatijatulinas, bet ir klubo „Harmonija“ seserys, skyriaus medikės, kasdien dirbančios atnaujintoje Chemoterapijos skyriaus dienos stacionaro palatoje, padabintoje įspūdingu piešiniu.

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos Chemoterapijos skyriuje pristatyta atnaujinta skyriaus dienos stacionaro palata. Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ seserys įgyvendino medikų ir pacientų norą piešiniu padabinti palatos, kurioje tenka praleisti daug laiko kol lašinama chemoterapija, sieną. Dailininkė Zita Vilutytė įgyvendino pacientų ir medikų lūkesčius.

Vaizdas, skatinantis pamąstyti

Onkologijos klinikos pacientai Chemoterapijos skyriaus dienos stacionare praleidžia nemažai laiko. Čia jiems taikomas chemoterapijos gydymas – lašinami vėžio plitimą stabdantys vaistai. Pacientas dėl šio gydymo atvykta į Onkologijos klinikos Konsultacijų polikliniką, kur dirbantis gydytojas onkologas išrašo vaistus. Dozes sprendžia vyresniosios slaugos administratorės Kristinos Burbienės koordinuojamos slaugytojos. Kasdien dienos stacionare suteikiama per 30 paslaugų, tad ir kabinete pacientų netrūksta.

Onkologijos klinikos Chemoterapijos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis chemoterapeutas Leonidas Gatijatulinas džiaugiasi, jog nuo šiol pacientai, atvykstantys į chemoterapijos palatą, galės džiaugtis ne tik pagražėjusia siena, bet ir kitomis „Rotary“ moterų klubo „Harmonija“ dovanomis.

Prieš aštuonerius metus šių moterų iniciatyva ligoninei dovanotos Porto sistemos, gerinančios pacientų, kuriems taikoma chemoterapija,  gyvenimo kokybę.

„Rotary“ moterų klubo „Harmonija“ narių įgyvendintų iniciatyvų daugėja: skyriaus bendruomenei pristatyta atnaujinta Dienos stacionaro palata, kurios sieną puošią šiaulietės dailininkės Zitos Vilutytės paveikslas. Sunkesnės būklės ligoniams nupirkti daug patogesni funkciniai valgymo stalai, nupirktas „Sony“ grotuvas, kuriuo pacientai procedūrų metu galės klausytis relaksacinės muzikos“, - laikinasis klinikos vadovas pristatė naujoves, kuriomis pasidžiaugti ir susirinkta.

Pasidžiaugta ir rankomis megztomis kepuraitėmis, kurių skyriaus pacientėms, kenčiančioms dėl nuslinkusių plaukų, dovanoja mezgėjos.

Kad sveikstančiųjų daugėtų

Padėkoti „Harmonijos“ klubo narėms už įgyvendintas gražias iniciatyvas atvykęs Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktoriaus pavaduotojas chirurgijai, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas, Antanas Pauliukas linkėjo, kad naujovės suteiktų daugiau galimybių pasveikti kuo daugiau pacientų.

„Harmonijos“ klubo prezidentė Živilė Gaižauskienė pastebėjo, jog kai yra gerų idėjų, atsiranda galimybių jas įgyvendinti bei pažadėjo ateityje išklausyti gydytojų bei pacientų norų ir juos realizuoti.

Klubo narė gydytoja Jurgita Jankauskienė priminė šviesios atminties Jurgitos Grinienės, sirgusios onkologine liga ir besigydžiusios šiame skyriuje. Klubo moterys  rėmė J. Grinienės knygos „Galimybė gyventi kitaip“ leidybą. Knygoje Jurgita aprašė gyvenimo pokyčius, susirgus nepagydoma liga, tačiau ne visos mintys į ją buvo suguldytos. Ypač vertingas, optimizmą skatinančias sentencijas nuspręsta surašyti ant popieriaus lapo ir įrėminti. Kasdien pacientai galės skaityti ne tik citatas, bet ir J. Grinienės knygą, kuri nuolat bus šioje palatoje.

Kilus sumanymui piešiniu papuošti palatos sieną, gydytoja J. Jankauskienė ir kreipėsi į dailininkę Zitą Vilutytę bei pasiūlė jai neįprastą darbą – piešiniu papuošti palatos, kurioje gydomi sunkios būklės ligoniai, sieną. Dailininkė stebisi, jog šiam darbui atsirado ir laiko, ir galimybių. Menininkė įsitikinusi, jog tada, kai darai tai, ką turi daryti, ir įvyksta patys geriausi dalykai.

Į atnaujinto kabineto pristatymą susirinkusiuosius džiugino muzikanto Arijaus Ivaškevičiaus ir dainininkė Monikos muzika.

 

Nuotr..

Dailininkės Zitos Vilutytės (viduryje) darbu susirinko pasigrožėti ir pasidžiaugti ne tik gydymo įstaigos vadovai Antanas Pauliukas ir Leonidas Gatijatulinas, bet ir klubo „Harmonija“ seserys, skyriaus medikės, kasdien dirbančios atnaujintoje Chemoterapijos skyriaus dienos stacionaro palatoje, padabintoje įspūdingu piešiniu. (1882)

Zitos KATKIENĖS nuotr.