BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Auksinio šaulio padėkos ženklas įteiktas gydytojui Povilui Venckui

Data

2021 09 22

Įvertinimas
1
Vensckui_ASPzenklas10.jpg

Rugsėjo 22 d., minint tikrąjį Šiaulių gimtadienį, miesto meras Artūras Visockas Auksiniu šaulio padėkos ženklu apdovanojo žinomą Respublikinės Šiaulių ligoninės mediką, vaikų chirurgijos gydytoją, ortopedą traumatologą Povilą Venckų. Šioje gydymo įstaigoje vaikų chirurgas dirba jau 45 metus. Auksinio šaulio padėkos ženklas skiriamas iškiliems, savo profesine veikla ne tik Šiaulius, bet ir Lietuvą garsinantiems švietimo, medicinos, sporto, verslo, kultūros ir kitų sričių atstovams.  

Sveikindamas gydytoją P. Venckų Šiaulių miesto meras A. Visockas atkreipė dėmesį į prasmingą medikų darbą ir pagalbą žmogui: „Simboliška, kad būtent miesto gimimo dieną turiu galimybę pasveikinti ir įteikti šį apdovanojimą gerbiamam, visuomenėje vertinamam, savo darbui atsidavusiam medikui. Ačiū už galimybę būti čia, ir jausti tą šiltą emociją įteikiant šį ypatingą apdovanojimą. Gydytojas palinkęs prie ligonio yra ne formalistas, o visų pirma žmogus iš didžiosios raidės. Toks ir yra gydytojas Povilas Venckus. Todėl visada sakau, kad Šiauliai šviečia visų pirma žmonėmis, asmenybėmis, atsidavusiomis prasmingiems darbams“.

Tardamas padėkos žodį, Auksinio Šaulio ženklo laureatas, gydytojas P. Venckus prisiminė darbo pradžią, dėkojo specialistams su kuriais dirba, ir linkėjo stiprybės ligoninės bendruomenei: „Aš labai džiaugiuosi, kad esu šitaip įvertintas. Šį apdovanojimą suvokiu, kaip padėką už visą savo darbą Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, nes mano karjera jau eina į pabaigą. Čia dirbti atėjau 1976 m. Nuo pirmų dienų labai aktyviai įsiliejau į veiklą ir jau po penkių metų tapau skyriaus vedėju. Džiaugiuosi darbo patirtimi ir santykiais su kolegomis. Visada buvau reiklus sau ir kitiems, ypač tada, kai kalba pasisukdavo apie vaikų chirurgiją. Čia praėjo 45 metai – visas inovacijas, kurių sėmiausi studijuodamas, gilindamas žinias įvairiose stažuotėse užsienio šalyse, stengiausi parsivežti čia, į Šiaulius. Subūriau tvirtą skyriaus komandą ir tikiu, kad taip yra todėl, kad visada pats tiesiog dirbau kartu. Buvau ir esu darbininkas – nebijau to pasakyti. Medicinos srityje svarbi kiekviena grandis – jeigu sugebi matyti nuo mažiausio iki didžiausio – viskas klostosi gerai. Gerbiu ir myliu Šiaulių miestą, Respublikinę Šiaulių ligoninę. Taigi šiai gydymo įstaigai noriu palinkėti stiprybės, o visuomenei supratimo, kad medikas irgi žmogus ir klaidų kartais nepavyksta išvengti“.

Jaukią ir iškilmingą Auksinio Šaulio ženklo įteikimo ceremoniją, kuri vyko Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje, papuošė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtinių pasirodymas. Jaunųjų talentų mokytoja – N. Prascevičienė, žinoma pedagogė taip pat yra pelniusi  Auksinio šaulio ženklą. Nuoširdžiais sveikinimais, linkėjimais ir gėlėmis gydytoją P. Venckų pasveikino ne tik Šiaulių miesto meras A. Visockas, bet ir pavaduotojai E. Elijošius, S. Potelienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovai, bet ir kolegos gydytojai, slaugytojos, padalinių vadovai, artimieji. 

 

Trumpa dosjė apie Povilą Venckų, Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vadovą, gydytoją vaikų chirurgą, ortopedą traumatologą

  • Povilas Venckus gimė 1951–09–07 Jaunučių kaime (Kelmės raj.) 1969 m baigė Kelmės vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. 1975 m. baigė Vilniaus universiteto medicinos fakultetą ir įgijo gydytojo pediatro specialybę. Internatūrą atliko Panevėžio ligoninėje, o nuo 1976 m. rugpjūčio 1 d. pradėjo dirbti vaikų chirurgu Šiaulių ligoninėje.
  • Vaikų chirurgijos skyriaus vedėju paskirtas 1981 m. rugpjūčio 3 d., nuo skyriaus įsikūrimo pradžios, ir jam vadovauja jau 40 metų.
  • Šių metų rugpjūčio mėnesį suėjo yra 45 metai, kai P.Venckus dirba ligoninėje. Nuo 1981 m. rugpjūčio mėn.  buvo skyriaus vedėju, o nuo 2008 m. lapkričio mėn. – Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vedėju. Dirbo vaikų chirurgu, o nuo 2016 m. ir ortopedu traumatologu.
  • Povilo Venckaus ryškiausias bruožas – atkakliai siekti naujovių, novatoriškumas. Yra aukščiausios kvalifikacijos vaikų chirurgas. 1982 m. tobulinosi Leningrade, 1992 m. – Austrijoje. Yra vertinamas Šiauliuose, apdovanotas ne vienu padėkos raštu, pelnęs Profesijos Riterio nominaciją.
  • Patikėtas pareigas P. Venckus atlieka su didele atsakomybe ir pasišventimu. Nors gydymo įstaigoje stinga vaikų chirurgų, (jau keletą metų neatvyksta jaunų specialistų) P.Venckaus vadovaujamo centro vaikų chirurgai spėja suteikti pagalbą ne tik Šiaulių miesto, bet ir Šiaulių krašto ir kitų šalies regionų gyventojams.Aukščiausią gydytojo vaikų chirurgo ir ortopedo traumatologo kvalifikaciją turintis Povilas Venckus visas savo žinias, sumanumą, vadybinius gebėjimus skiria mažiesiems pacientams, dėl to pelnė kolegų, administracijos, vaikų tėvelių ir pačių pacientų bei visos miesto bendruomenės pagarbą ir įvertinimą.
  • P. Venckus nuoširdžiai rūpinasi palankiu skyriaus darbuotojų mikroklimatu, gražia ir malonia aplinka ne tik skyriaus personalui, bet ir čia besigydantiems vaikams ir jų tėvams. Patyręs gydytojas nuolat kelia savo kvalifikaciją, teikia daug racionalių pasiūlymų dėl sveikatos priežiūros paslaugų gerinimo, diegia naujų technologijų, pritaiko moderniausius medicinos mokslo pasiekimus.
  • Už ilgametį, nuoširdų darbą, rūpestį kiekvienu ligoniu, už jaukią aplinką, širdies šilumą, atiduodamą mažiesiems pacientams, daug kartų skatintas Ligoninės administracijos, Šiaulių miesto savivaldybės, Sveikatos apsaugos ministerijos padėkos raštais.

 

Apie Auksinio šaulio padėkos ženklą

Gryno aukso padėkos ženklas pradėtas teikti 2015 metais. Iki šiol Auksinio šaulio padėkos ženklą yra gavusios beveik dvi dešimtys iškilių įvairių sričių atstovų, daugiausia – šiauliečių. Tarp Auksinio šaulio padėkos ženklo nominantų – net septyni Šiaulių miesto garbės piliečiai.

Šį Šiaulių miesto apdovanojimą yra pelnę verslo atstovai ir mecenatai:  Petras Baronas, Algirdas Butkus, Alfonsas Armalas, Stanislovas Grušas, Robertas Dargis. Menininkai, muzikai ir pedagogai: Virgilijus Kęstutis Noreika, Gintautas Gascevičius, Remigijus Adomaitis, Nijolė Prascevičienė, Tatjana Lygutienė, Vytenis Rimkus. Medicinos darbuotojos: Vida Zaleckytė ir Judita Zalubienė. Taip pat olimpietė Rasa Darzdauskaitė, autobuso vairuotojas Edvardas Tiknius, karys savanoris, skęstančiųjų gelbėtojas Tomas Bagdonas, administracijos vadovas Antanas Bartulis, tremtinių organizacijos vadovė Valerija Jokubauskienė, vaikų globėja Raminta Ramanauskienė.

 

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Šiaulių miesto savibaldybės informacija

V. Lebedžio nuotraukos