BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Atviros psichiatrijos mėnesiui – nemokamos anoniminės konsultacijos

Data

2020 10 07

Įvertinimas
0
DSC03365.JPG
Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos vyresniosios slaugos administratorės Laimutės Mikelevičienės, negalėdami gyventojų pakviesti į susitikimus, pokalbius, konsultacijas bei renginius, psichikos sveikatos specialistai kviečia anonimiškai ir nemokamai konsultuotis telefonu. (Zitos Katkienės nuotr.)

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
www.siauliuligonine.lt
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos medicinos psichologai nuo spalio 8 d. iki spalio 30 d. teiks nemokamas anonimines  konsultacijas ir taip tradiciškai pažymės „Atviros psichiatrijos mėnesį“. Šių metų „Atviros psichiatrijos mėnesio“ pagrindinė tema - COVID-19 pasekmės žmonių psichikos sveikatai ir kaip šią žalą mažinti. 
Klinikoje, kaip ir visoje šalyje, nuo 2015 vyksta  „Atviros psichiatrijos mėnesiui“ skirtos veiklos .  Šis mėnuo, tai laikotarpis  nuo rugsėjo 10 d. – Savižudybių prevencijos dienos, iki  spalio 10 d. – Pasaulinės psichikos sveikatos dienos. Pasak Psichiatrijos klinikos vyresniosios slaugos administratorės Laimutės Onutės Mikelevičienės, šiais metais, kai žmones suburiantys renginiai nebūtų saugus pasirinkimas, su klinikos vadove Ilona Pavlavičiene  nutarta pasiūlyti psichologų konsultacijas ilgesnį laiką, kad žmonės galėtų pasirinkti jiems patogesnį laiką. Konsultacijoms registruos psichologė Viktorija.
„Jeigu skambinant iš karto neatsilieps, skambinkite pakartotinai, gal tuo metu kaip tik vyks konsultacija.  Mes norime būti Jūsų geros pradžios kelyje į ramesnį gyvenimą pasirinkimas‘, - pataria L. O. Mikelevičienė.
COVID-19 pandemija sutrikdė įprastą ritmą. Psichikos sveikatos specialistai pastebi, kad dėl šios pandemijos, karantino bei socialinės izoliacijos blogėja visuomenės ir atskirų žmonių psichikos sveikata. Tai paskatino imtis  iniciatyvos ir, kiek įmanoma, pasistengti sumažinti COVID-19 įtakotus žmonių savijautos  pasikeitimus.
Pandemija pakoregavo konsultacijų temas ir formatą. Medikai negali pakviesti gyventojų į susitikimus, konsultacijas, kaip būdavo įprasta ankstesniais metais, tad nuspręsta rengti konsultacijas telefonu. 
Nuo spalio  8 d., (ketvirtadienio), iki spalio 30 d. visas darbo dienas  nuo 8.00 val. iki 15.30 val. visi norintys pasikonsultuoti su medicinos psichologais, gali skambinti telef..  8(41) 524 182 ir užsiregistruoti konsultacijai. Jums bus nurodytas konsultacijos laikas ir psichologas konsultantas. Konsultuos medicinos psichologės Viktorija Butkutė, Indrė Makaraitė ir Vaida Venckienė.