BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Atidarytas atnaujintas ir modernus Moters ir vaiko klinikos Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius

Data

2018 12 13

Įvertinimas
4
IMG-e6d5d612fb8ec71e4f3f2f8585b52d6c-V.jpg

2018 m. gruodžio 10 d. Šiaulių Moters ir vaiko klinikoje po rekonstrukcijos oficialiai atidarytas šiuolaikinis, modernus Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje pastebima tendencija, kad vaikų srautas į priėmimo skyrius labai išaugo ir auga lig šiol, ypatingai didžiuosiuose miestuose. Per metus Vaikų priėmimo skubiosios pagalbos skyrius atleidžia vidutiniškai 10000-14000 pacientų, 50 - 60 proc. pacientams buvo suteikta ambulatorinė ir stebėjimo paslaugos. Šiandien šaltuoju metų laiku per parą priėmimo skyriuje apsilanko apie 80 mažųjų pacientų, kitu metų laiku apie 30-40. Dideli pacientų srautai, ypatingai žiemos metu, gripo sezono metu, savaitgaliais, pasikeitęs ir pačių tėvelių požiūris į sveikatos priežiūrą, neišvengiamai sąlygojo ir mūsų vaikų priėmimo skyriaus darbo pobūdžio perorganizavimą, personalo funkcijų perskirstymą.

Daug vaikų atvyksta turėdami sąlyginai mažą pediatrinę patologiją: karščiuojantys, kosintys, nežymai išberti, turintys kitų sveikatos sutrikimo veiksnių, kurie kelia tėvams nerimą. Jeigu taip nutinka savaitgalį ar švenčių dienomis, tėvai neturi kur kreiptis, o laukti iki kitos dienos daugeliui neramu. Tai visiškai suprantamas tėvų ar globėjų veiksmas ir jis yra pagirtinas, nes rūpestis vaiku niekada nebus per didelis.

Tačiau pacientams, jų tėveliams, skyriaus personalui vis aiškiau reikia suprasti, kad visame šiame milžiniškame sraute atsiranda ir tokių pacientų, kuriems iš tikrųjų reikalinga labai skubi medicinos pagalba. Taip yra patyrus traumą, sunkiai sergant somatinėmis ligomis, pavyzdžiui, išsivysčius kvėpavimo nepakankamumui, meningokokinei infekcijai, meningokokemijai ir kitoms patologijoms, kai skubi pagalba yra būtina nedelsiant. Pirmasis iš darbo organizavimo principų yra ligonių suskirstymas į skubumo kategorijas. Taigi mažajam pacientui pagalba teikiama ne pagal atvykimo laiką, bet pagal būklės sunkumą. Ligoniui, kuris nepatenka į tam tikros būklės kategoriją, pagalba bus suteikiama kiek vėliau, kai medicinos personalas galės tai daryti. Nuoširdžiai suprantame tėvus, kad ir su kosinčiu, karščiuojančiu vaiku laukti eilėje yra gana ilgas ir varginantis periodas, tačiau tas laikas yra subjektyviai vertinamas iš vaiko tėvų ar globėjų perspektyvos. Žvelgiant iš gydytojo profesionalo pozicijos vaizdas dėliojasi kiek kitaip. Jeigu gydytojai stengsis pagelbėti eilės tvarka pagal atvykimo laiką, praktiškai neturės jokių galimybių suteikti kvalifikuotos pagalbos sunkiems ligoniams.

Naujame skyriuje bus teikiama skubi konsultacinė pagalba, skubi medicininė pagalba ir stebėjimo paslaugos.

Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje, kaip ir anksčiau, mažieji pacientai bus skirstomi pagal sunkios ligos tikimybės riziką. Pediatrijoje skubios pagalbos skyriuose plačiai naudojama šviesforo sistema padeda rūšiuoti pacientus pagal būklės sunkumą, tuo pačiu mažėja ir stacionarizavimas. Šviesoforo sistema mažuosius pacientus suskirsto į

  • pirmos kategorijos (raudona spalva) grupę, Tai vaikai, turintys didelę sunkios ligos tikimybės riziką, kuriems reikalinga labai skubi, neatideliotina pagalba.
  • antros kategorijos grupę (geltona spalva), sunkios ligos vidutinė rizika
  • trečios kategorijos grupę (žalia spalva), maža sunkios ligos tikimybė.

Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje turėsime naujai įrengtus 3 apžiūrų kabinetus, procedūrų kabinetą, pacientų laukimo salę, modernią gyvybinių funkcijų monitoravimo sistemą slaugytojų poste, atskirą patalpą pokalbiams su tėvais. Skyriuje įrengtos 8 stebėjimo palatos, kuriose mažieji ligoniukai praleis nuo 4 iki 24 val., atliekami tik būtiniausi diagnostiniai tyrimai, taikomas pradinis simptominis gydymas. Stebėjimo palatos pacientai, kurių būklė pagerėja, nustačius diagnozę ir paskyrus gydymą, išrašomi toliau gydytis ambulatoriškai. Ligoniai, kurių būklė negerėja ir jiems reikia tolesnio stacionarinio ištyrimo ir gydymo, hospitalizuojami. Skyriuje įrengta lakių infekcijų palata (boksas), kurioje apžiūrimi sergantys įtariama labai sunkia, lakia infekcija ligoniai. Vaikai, kurių būklė labai sunki patenka tiesiai į intensyvios terapijos palatą, kur pradedamas pradinis specializuotas gaivinimas ir keliama į Vaikų intensyvios terapijos skyrių.

Darbinius skyriaus renovacijos rūpesčius, pasiruošimo nerimą nustelbė labai jauki, kamerinė atidarymo šventė. Skyriaus atidarymą pradėjo Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, pasidžiaugdamas nauju, moderniu skyriumi, kuriame pagalbą gaus ir labai sunkiai sergantys vaikai ir vaikai, kuriems bus reikalinga tik konsultacinė pagalba. Užsidarius Šiaulių rajonų Vaikų ligoninėms, šio skyriaus renovacija buvo tikrai savalaikė ir labai būtina. Pasak Direktoriaus, suvaldyti vis didėjančius srautus į skubios pagalbos skyrius, reikia ne tik techninių resursų bet ir žmogiškųjų išteklių. Ligoninės vadovas išreiškė didelę pagarbą skyriaus darbuotojams už jų ilgametį profesionalų darbą senose, sudėtingose Vaikų priėmimo skyriaus patalpose.

Skyriaus atidaryme dalyvavo ir Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė, kuri nuveiktus darbus įvertino labai pozityviai. Viceministrė minėjo, kad labai džiugu, jog pacientas Lietuvoje gali gauti aukšto lygio paslaugas bet kuriame didžiajame Lietuvis mieste. Pasak viceministrės, SAM ir Šiaulių Respublikinė Ligoninė vykdo tęstinį bendradarbiavimą-pasirašytos naujos sutartys dėl ES lėšų Vaikų konsultacijų poliklinikai, Vaikų ligų skyriaus rekonstrukcijai.

Šventėje dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kuris nuoširdžiai pasidžiaugė, kad Šiaulių ir Šiaulių krašto vaikai gaus tikrai profesionalią pagalbą moderniame su šiuolaikinėmis technologijomis skyriuje.

Atidarymo šventėje dalyvavo ir mūsų kolegos iš Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetinių klinikų Vaikų intensyvios terapijos ir Vaikų skubios pagalbos skyriaus. Skyrių vadovai be šiltų sveikinimų, pateikė ir labai daug racionalių darbo organizavimo sprendimų, pasidalino savo klinikine patirtimi ir sunkumais, rūšiuojant mažuosius pacientus pagal jau minėtą šviesoforo sistemą.

Atidarymo šventę vainikavo Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio iškilmingas skyriaus pašventinimas, darbuotojų, būsimų pacientų palaiminimas, linkint Dievo palaimos ir vidinės ramybės.

Naujojo Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus sienos papuoštos Šiauliuose kasmet vykstančio festivalio “ Šiaulių Monmartro Respublika 2017”  paveikslais, kurie skyriui suteikė pasitikėjimo ir vilties jausmo.

Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius, vedėja Liuda Bekerienė, ligoninės administracija nuoširdžiai dėkoja visiems svečiams už jų dalyvavimą, patariamuos gerus žodžius ir pasitikėjimą mumis.