BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aptartos Šiaulių miesto savivaldybės ir ligoninės bendradarbiavimo galimybės

Data

2021 08 18

Įvertinimas
0
ligonines-vadove-ir-meras.jpg
Susitikimo metu Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovė atkreipė dėmesį, kad šiuo metu įstaigai labiausiai reikalingi gydytojai specialistai anesteziologijos ir ir skubios pagalbos srityse (V. Lebedžio nuotr.).

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas su Respublikinės Šiaulių ligoninės direktore Česlova Špūriene aptarė ligoninės aktualijas, tarėsi dėl miesto galimybės prisidėti sprendžiant iššūkius, su kuriais šiai didžiausiai regione gydymo įstaigai tenka susidurti pastaruoju metu. Sveikatos apsaugos ministrui pasirašius įsakymą dėl Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus nušalinimo nuo einamų pareigų, vadovauti didžiausiai regiono ligoninei paskirta nauja vadovė Česlova Špūrienė. Į Šiaulius atvykusiai Č. Špūrienei tenka spręsti daug probleminių klausimų, dalis jų aptarta susitikime su Šiaulių miesto meru.

Daugiausiai kalbėta apie gydytojų ir jaunų specialistų trūkumą. Pasak Č. Špūrienės didesnė dalis ligoninės gydytojų yra jau vyresnio amžiaus. Pritraukti tiek rezidentus, tiek patyrusius gydytojus į regioną nėra paprasta.

„Regionų gydymo įstaigos deda daug pastangų bandydamos sukomplektuoti gydytojų komandas, tačiau tai nėra lengva. Kai jau rezidentai atvyksta pas mus, jie pamato, kad čia puiki bazė, kad čia galima įgauti reikalingos profesinės patirties. Šiuo metu esame padavę nemažai paraiškų dėl rezidentų priėmimo, jos dar bus svarstomos“, – sakė Česlova Špūrienė.

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovė pabrėžė, kad šiuo metu įstaigai labiausiai reikalingi anesteziologai ir skubios pagalbos gydytojai, šių sričių specialistų trūkumas jau trukdo ir kitų ligoninės padalinių veiklai.

„Savivaldybė pasiruošusi operatyviai pagelbėti ligoninei. Su politikais skubiai aptarsime galimybę iš biudžeto skirti tam tikrą papildomą finansavimą iš kitų miestų atvykusiems reikalingiausių specializacijų gydytojams. Tai galėtų būti sprendimas šioje sudėtingoje situacijoje, bet apie ilgalaikius sprendimus turėtų pagalvoti ir Sveikatos apsaugos ministerija. Visiems šalies gyventojams turėtų būti teikiamos kokybiškos sveikatos priežiūros paslaugos, tad ministerija neturėtų palikti ligoninių savarankiškai spręsti specialistų pritraukimo problemos. Tam turėtų būti sukurta motyvacinė sistema ar centralizuotai rasti kiti būdai“,  – kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Česlova Špūrienė taip pat akcentavo, kad ligoninės darbas papildomai išbalansuojamas vasaros atostogų metu ir savaitgaliais, kai į ligoninę užplūsta žmonės, kurie įprastai dėl savo sveikatos konsultuotųsi su šeimos gydytojais.

„Šiauliuose dirbančių šeimos gydytojų centrų vadovų ir juose dirbančių medikų prašau plačiau matyti bendrą sistemą ir pasistengti tinkamai subalansuoti savo darbus, kad atostogų metu ar laisvadieniais Respublikinė Šiaulių ligoninė neliktų vienintele pagalba mūsų gyventojams. Akivaizdu, kad dabartinė situacija mažina sveikatos paslaugų kokybę“, – į miesto medikus kreipėsi meras A. Visockas.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

V. Lebedžio nuotrauka