BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Apie stomos, apsunkinančios ligonio gyvenimą, priežiūrą

Data

2018 09 20

Įvertinimas
0
konferencija.jpg

Apie stomos, apsunkinančios ligonio  gyvenimą, priežiūrą

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99 C) konferencijų salėje rugsėjo 24 d. (pirmadienis) 13.00 val. spaudos konferencija, skirta spalio 6 d. minimai Tarptautinei stomos dienai.

 

Konferencijoje dalyvaus:

Antanas Pauliukas, medicinos direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas.  

Mindaugas Šatkauskas - II chirurgijos skyriaus gydytojas chirurgas.

Nijolė Ivoškienė – II chirurgijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja.

Pacientė, kuriai yra suformuota stoma.

 

Gydant kai kurias ligas, tenka pašalinti dalį nefunkcionuojančio žarnyno, o pačią žarną išvesti per priekinę pilvo sieną, suformuojant vadinamąją stomą. Slaugytojų uždavinys - supažindinti pacientus su stomos priežiūros, slaugymo ypatumais ir priemonėmis, išmokyti savarankiškai jomis naudotis.

Po stomos suformavimo operacijos pasikeičia buvęs normalus žarnyno turinio slinkimo kelias - žmogus tuštinasi nebe per išangę, bet per stomą, o tikroji išangė nebeveikia. Tai gali nulemti Krono liga, onkologinės ligos.