BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Anesteziologai reanimatologai pasirengę taikytis prie esamos situacijos

Data

2021 09 23

Įvertinimas
2
IMG_0544.jpg
Kaip ir ankstesnės COVID-19 bangos metu, ligoninėje vėl įkurtos papildomos intensyviosios terapijos lovos COVID-19 infekcija sergantiems pacientams. (Mariaus Morkevičiaus nuotr.)

Respublikinės Šiaulių ligoninės veiklą toliau koreguoja COVID-19 sergančiųjų gydymas. Vienoje iš penkių didžiausių šalies ligoninių, kurioje gydomi ir sunkiausios būklės pacientai, toliau ribojamos planinės paslaugos tam, kad būtų užtikrinta skubi ir neatidėliotina pagalba sunkios būklės ligoniams, sergantiems COVID-19 liga. 
Pasak Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro vadovo pareigas laikinai einančio anesteziologo reanimatologo Jono Lazausko, blogėjant epidemiologinei situacijai dėl COVID-19 ligos bei daugėjant sergančiųjų klastinga virusine liga, didėja ir ligoninės reanimacijos intensyviosios terapijos skyrių užimtumas. Kaip ir ankstesnės COVID-19 bangos metu, ligoninėje vėl įkurtos papildomos intensyviosios terapijos lovos COVID-19 infekcija sergantiems pacientams. 
Anesteziologijos poskyrio koordinatorius Justinas Blieka sako, kad ligoninėje palatas įrengti yra pats paprasčiausias dalykas. Daug sudėtingiau yra užtikrinti sklandų nepertraukiamą darbą naujai įrengtose palatose, neturint papildomų žmogiškųjų resursų (gydytojų, slaugytojų, pagalbinių darbuotojų). Todėl laikinai apribota dalis planinių operacinių paslaugų, perorganizuotas darbas ir personalas, kad visos jėgos būtų sukoncentruotos būtinosios pagalbos teikimui. Šiuo metu laikinai apribotos dienos chirurgijos paslaugos, tačiau tęsiama visa chirurgijos pagalba onkologiniams pacientams, endoskopinės procedūros (kolonoskopijos, gastroskopijos).  Moters ir vaiko klinikoje operacijos atliekamos kaip ir visada.
„Nuolatos stebime epidemiologinę situaciją, gydomų COVID-19 pacientų stacionare skaičių. Iš karto reaguojame ir esant galimybei planuojame daugiau planinių operacijų. Situacija šiuo metu itin dinamiška“ – teigia laikinasis centro vadovas J. Lazauskas ir patikina, kad visas personalas labai laukia, kada COVID-19 atsitrauks ir medikai galės su džiaugsmu grįžti į operacines ir teikti visų iki šiol teiktas paslaugas. 
Kol planinės operacijos ribojamos, pacientai, įrašyti į eilę planinėms operacijoms, informuojami  apie esamą situaciją ir laikinai atšauktas operacijas, procedūras. Pasikeitus epidemiologinei situacijai, pacientai, kurių operacijos, procedūros buvo atidėtos, vėl bus informuojami apie pasikeitimus. Atsiprašydami pacientų už nepatogumus, medikai prašo ne tik supratingumo, susitelkimo ir kantrybės, bet ir pagalbos ir ragina tuos, tuos, kurie nepasiskiepiję – skiepytis,  dėvėti apsaugos priemones, nepamiršti plauti ir dezinfekuoti rankas.

 

Zita Katkienė
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 41) 399 654
Mob. 8 679 663 42
El.p. zita.katkiene@siauliuligonine.lt