BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Akušerių konferencijoje dėmesys ir praktikuojančioms slaugytojoms

Data

2022 05 10

Įvertinimas
0
IMG_20220505_111630.jpg
Šiaulių akušerių draugijos pirmininkė akušerė Dalė Sungailienė pasveikino konferencijos dalyves su švente ir į sceną kvietė ne tik lektores, bet ir nominantes.

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos administracijos salę rinkosi Šiaulių krašto akušerės, kur joms surengta Tarptautinės akušerių dienos konferencija „Akušerio vaidmuo šių dienų aktualijose“. Drauge su Lietuvos akušerių asociacija, priklausančia Tarptautinei akušerių konfederacijai, kiekvienais metais rengiama konferencija aktualia tema. Šį kartą daugiausia dėmesio buvo skirta akušerėms, dirbančioms ir slaugytojos darbą. 

Tarptautinės akušerių dienos konferencijos „Akušerio vaidmuo šių dienų aktualijose“ dalyvėms pristatyti aktualūs pranešimai. 


Šiaulių akušerių draugijos pirmininkė Dalė Sungailienė, pasveikinusi į konferenciją susirinkusias draugijos nares, kuriomis gali būti ne tik akušerės, bet ir naujagimių skyrių slaugytojos, operacinių darbuotojos, į tribūną kvietė lektores. Aktualų pranešimą apie  Cezario pjūvio operacijas pagal moters norą perskaitė gydytoja ginekologė Emilija Bogužienė. 
Vyko teoriniai ir praktiniai Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės medicinos instruktorės Giedrės Grinevičienės mokymai apie stabdymą kraujavimo, kuris gali būti ne tik akušerinis, bet ir bet kurioje kitoje kūno vietoje. Ypač šiuo metu, kai vyksta karas Ukrainoje, ten dirbantiems medikams šios žinios labai reikalingos. 
Linksmiausia konferencijos dalis – apdovanojimai. Šventės organizatorės įsteigė tris „Barbės devyndarbės“  nominacijas, kurios atiteko akušerėms, įgijusioms ir slaugytojos diplomą bei dirbančioms abiejuose srityje. Pasak draugijos pirmininkės D. Sungailienės, iš 100 draugijos narių yra apie 10 akušerių, kurios papildomai dirba ir slaugytojomis. Šį kartą apdovanojimai įteikti Moters ir vaiko klinikos  akušerei- slaugytojai Daivai Zaicaitei bei kolegėms Eglei Ramonienei iš Joniškio ir Sandrai Labenskienei iš Aukštelkės.    

Konferencijos metu vyko ne tik teoriniai, bet ir praktiniai mokymai. (Akušerių draugijos archyvo nuotr.)

 

Zita Katkienė
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 41) 399 654
Mob. 8 679 663 42
El.p. zita.katkiene@siauliuligonine.lt