BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos tikslas – mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus tarp Lietuvos ir labiau išsivysčiusių Europos Sąjungos valstybių, tarp mūsų šalies miestų centrų ir silpnų periferinių regionų. Su sveikatos sektoriumi susijusioms programoms įgyvendinti skirta 53,6 mln. Šveicarijos frankų (apie 47 mln. Eur) parama. Šios paramos tikslas – gerinti nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių paslaugų kokybę ir prieinamumą bei mažinti netolygumus tarp rajonų ir miestų ligoninių.

 

Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams

Viešoji įstaiga Respublikinė Šiaulių ligoninė baigė įgyvendinti projektą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ (toliau- Projektas), finansuojamą pagal 2012 m. vasario 9 d. Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, programos „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ įgyvendinimo sutartį Nr. CH-7-SAM.

Projekto trišalė įgyvendinimo sutartis su LR Sveikatos apsaugos ministerija, viešąja įstaiga Centrine projektų valdymo agentūra pasirašyta 2013 m. gruodžio 31 d. dėl 315,7 tūkst. Eur finansavimo skyrimo Projekte numatytų veiklų įgyvendinimui. 2015 m. rugsėjo 9 d. buvo pasirašytas susitarimas Nr.1 dėl papildomo 210,5 tūkst. Eur finansavimo skyrimo, įrengiant saulės kolektorius ir šilumos siurblius.
Projekto pradžia- 2013 m. gruodžio mėn.
Projekto pabaiga- 2016 m. rugsėjo mėn.

Projekto tikslas- elektros tiekimo sistemos modernizavimas, įrengiant apšvietimą su LED šviestuvais, bei vidaus šildymo sistemos modernizavimas, įrengiant saulės kolektorius ir šilumos siurblius.
Projekto veiklos-
I. LED šviestuvų įrengimas- įgyvendinamos viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos (toliau- MVK), Architektų g. 77, Šiauliuose, naujojo korpuso skyriuose:

  • Akušerijos skyriuje (įskaitant moterų priimamąjį);
  • Naujagimių ir naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje;
  • Nėštumo patologijos skyriuje;
  • Operacijų - intensyviosios terapijos skyriuje;
  • Vestibiuliuose, laiptinėse, koridoriuose, kuriais naudojasi nėščiosios.

Pakeitus senus patalpų pakabinamose lubose, sienų konsolėse sumontuotus esamus šviestuvus su liuminescencinėmis lempomis į ilgaamžius ir ekonomiškus LED šviestuvus su aukščiausios kokybės ir efektyvumo šviesos diodais, įdiegus minėtų skyrių apšvietimo valdymo sistemą, taupoma elektros energija, sumažintos ligoninės išlaidos, pagerėjo darbo vietų, bendrai naudojamų patalpų apšviestumas.

II. Saulės kolektorių ir šilumos siurblių įrengimas. Sumontavus saulės kolektorius ir šilumos siurblius oras-vanduo ant Moters ir vaiko klinikos stogo bei įdiegus automatizavimo sprendimus, dalis (pagal projektinį scenarijų apie 28 proc.) naujajam MVK korpusui reikalingos šilumos energijos bus „žalia“, pagaminama iš pagrindinio ir pradinio atsinaujinančio energijos šaltinio- saulės. Tokiu būdu bus taupomos ligoninės lėšos, mažiau suvartojant centralizuotu būdu tiekiamos šilumos energijos ir taip prisidedant prie aplinkos taršos mažinimo - CO2 ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo į aplinką.

 

Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė VšĮ Kauno klinikos (toliau - Kauno klinikos) įgyvendina Šveicarijos konfederacijos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis finansuojamą projektą “Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje”, kuriuo siekiama pagerinti nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūrą Lietuvoje.

Viešoji įstaiga Respublikinė Šiaulių ligoninė (toliau- Ligoninė) 2012 m. spalio 18 d. su Kauno klinikomis pasirašė „Sutartį su paramos gavėju dėl projekto “Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje” įgyvendinimo“ pagal kurią Ligoninei kaip paramos gavėjui skirta šį įranga, kuri padės gerinti nėščiosiosioms ir naujagimiams teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą:

Eil. Nr. VšĮ Respublikinei Šiaulių ligoninei skirtos med.įrangos pavadinimas Kiekis, vnt., iš viso
1 Nešiojamas ultrgarsinis vaisiaus širdies stetoskopas 4
2 Transportinis inkubatorius viduje ligoninės 1
3 Tiesioginio vaizdo oftalmoskopas 1
4 Otoakustinę emisiją kaupiantis prietaisas naujagimių klausos patikrai 2
5 Portatyvinis ultragarsinis aparatas su akušerijai tinkamais davikliais I 1
6 Portatyvinis ultragarsinis aparatas su naujagimių davikliais 1
7 Muliažų komplektas (dubuo su 2 dydžių naujagimiais, virkštele ir placenta) 1
8 Muliažų komplektas 2 1
9 Laktatų tyrimams iš vaisiaus pirmeigės reikalingas instrumentų rinkinys ir analizatorius 2
10 Garso, vaizdo įrašų, nuotolinių ir simuliacinių mokymų integracijos valdymo sistema 1
11 Gimdymo palatos komplektas 1
12 Dirbtinio kvėpavimo aparatas į reanimobilį ir transportinį inkubatorių ligoninėje 1
13 Transportinis inkubatorius į reanimobilį 1
14 Transportinis gyvybinių funkcijų monitorius naujagimiui 1
15 Švirkštinė infuzinė pompa 1
  Iš viso, vnt.: 20
Paskutinė atnaujinimo data: 2019-11-13