BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pacientų lankymo tvarka

VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS RESPUBLIKINĖS ŠIAULIŲ LIGONINĖS STACIONARINIUOSE CENTRUOSE / SKYRIUOSE TIRIAMŲ IR GYDOMŲ PACIENTŲ LANKYMO TVARKOS APRAŠAS

I SKYRIUS. BENDROSIOS NUOSTATOS

 1. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės stacionariniuose centruose / skyriuose tiriamų ir gydomų pacientų lankymo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) taikomas viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės (toliau – Ligoninė) pacientams, juos lankantiems ir (ar) lydintiems asmenims ir nustato tiriamų ir gydomų pacientų lankymo reikalavimus.
 2. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos ir apibrėžtys:
  1. LankytojaiLigoninės  pacientus lankantys asmenys.
  2. Lydintieji asmenys – Ligoninėje  tiriamus, gydomus ir (ar) gimdyves, ir (ar) slaugomus pacientus ar atvykusias gimdyti nėščiąsias lydintys asmenys.
  3. Kitos Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos kituose teisės aktuose, nustatančiuose asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą.
 3. Terminalinės būklės pacientų, bei pacientų, kuriems diagnozuota užkrečiamoji liga kurios sukėlėjas plinta oro lašeliniu būdu kaip gripas, COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir kt., pacientų, kuriems pasireiškė COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) klinikiniai simptomai (bent vienas iš šių: kūno temperatūra lygi ar viršija 37,3 ℃, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas (toliau – COVID-19 ligai būdingi simptomai) arba pacientų esančių izoliacinėje palatoje lankymas leidžiamas tik su gydančio gydytojo leidimu, neatsižvelgiant į šiame Tvarkos apraše nurodytas lankymo valandas.

II SKYRIUS. LIGONINĖS PAREIGOS

 1. Ligoninės centro / skyriaus vadovas / vedėjas / koordinatorius užtikrina:
  1.  lankymo proceso organizavimą nustatytu laiku;
  2. šios Tvarkos aprašo vykdymui atsakingų asmenų paskyrimą.
 2. Ligoninės centro / skyriaus akušerijos / slaugos administratorius užtikrina, kad lankymo metu pacientų atžvilgiu būtų laikomasi infekcijų kontrolės reikalavimų nustatytų šiame apraše:
  1. pastebėjus lankytojus kuriems įtariami ir pasireiškę respiracinės užkrečiamosios ligos (toliau - UL) požymiai išlydėjimą iš Ligoninės patalpų. Esant matomiems UL požymiams, bet gavus paaiškinimą apie alergiją aplinkos veiksniams, tokių lankytojų kūno temperatūros matavimą bei rankų dezinfekciją;
  2. lankytojų neturinčių kvėpavimo takų UL požymių įleidimą į izoliacijos palatas (didžiausios rizikos susirgti Covid-19 liga pacientų palatas) tik su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis.
  3. lankytojų nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių pakeitimą esant poreikiui, centre / skyriuje;
  4. kultūringą bendravimą su lankytojais.

III SKYRIUS. LANKYTOJŲ PAREIGOS

 1. Pacientą lankyti ir būti Ligoninės patalpose gali asmenys, neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz.: sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas), nekarščiuojantys.
 2. Lankytojai, turintys alerginiams kvėpavimo sistemos susirgimams būdingų ar panašių požymių, privalo leisti centro / skyriaus darbuotojams pamatuoti kūno temperatūrą. Lankymas bus leidžiamas kai kūno temperatūros parodymai atitiks normalios kūno temperatūros parodymus ir toks lankytojas dėvės medicininę kaukę, pakartotinai dezinfekuos rankas.
 3. Asmenys atvykę lankyti didžiausios rizikos grupės bei izoliacinėje palatoje gydomus pacientus privalo įeiti į palatą su švaria medicinine kauke, o lankytojai dėl sveikatos būklės negalintys dėvėti medicininės kaukės į Ligoninę privalo atvykti veidą pilnai dengiančiu skydeliu ir turėti kvėpavimo negalią patvirtinantį dokumentą (ar kt. sveikatos būklę, kai nosį ir burną dengiančių priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei) bei asmens tapatybės dokumentą su nuotrauka, kad būtų galima identifikuoti pažymos turėtoją – negalią turintį asmenį.
 4. Lankytojai prieš patekdami į Ligoninės centrą / skyrių ir išeidami iš jo privalo dezinfekuoti rankas.
 5. Lankyti atvykti nustatytu lankymo laiku.
 6. Neviršyti lankymo vizitui skirto 30 min. laiko. Lankytojui pranešus, kad medicinos personalas turi skubiai pacientui atlikti gydymo, diagnostikos ar slaugos procedūras, skubos tvarka palikti palatą. Kitam lankymui gali atvykti kitu lankymui nustatytu laiku.
 7. Centre / skyriuje paskelbus COVID-19 ligos protrūkį, lankymo vizitui registruotis centro / skyriaus vedėjo / slaugos / akušerijos administratoriaus nurodytą dieną, atvykus lankyti paciento, vykdyti visus medicinos personalo nurodymus.

IV SKYRIUS. LANKYMO ORGANIZAVIMO TVARKA

 1. Pacientų lankymas organizuojamas taip:
  1. lankymo valandomis terapinio ir chirurginio profilio skyriuose darbo dienomis nuo 17.00 val. iki 19.00 val., poilsio (švenčių) dienomis nuo 10.00 val. iki 12.00 val. ir nuo 17.00 val. iki 19.00 val., paciento lankymo trukmė – 30 minučių;
  2. reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose kasdien nuo 16.00 val. iki 17.00 val., paciento lankymo trukmė – 15 minučių; vieną pacientą gali lankyti ne daugiau kaip 2 lankytojai.
  3. lankymas organizuojamas taip, kad palatoje vienu metu būtų ne didesnis lankytojų skaičius nei palatoje esančių lovų skaičius. Išimtis - lankytojai su pacientu yra vieno šeimos ūkio, ir palatoje daugiau nėra lankomų pacientų. Vienvietėje palatoje gydomo paciento lankytojų skaičius nėra ribojamas, tačiau rekomenduojama, kad tokiu atveju visi lankytojai būtų iš vieno šeimos ūkio.
  4. Nepriklausomai nuo palatoje esančių lovų skaičiaus lankytojui privaloma užtikrinti ne mažiau kaip 2 metrų atstumą nuo kito palatoje esančio paciento (išskyrus lankymą vienvietėje palatoje).
  5. terminalinės būklės pacientus stacionaro skyriuose ir reanimacijos intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant COVID-19 liga sergančius pacientus, leidžiama lankyti su gydančio ar budinčio gydytojo leidimu, neatsižvelgiant į lankymo valandas, ne ilgiau kaip 30 minučių (išskyrus COVID-19 ar kita oro lašeliniu keliu plintančia infekcine liga sergantį pacientą, kurio lankymas leidžiamas ne ilgiau kaip 15 min.);
  6. Lankytojai turi dėvėti medicinines kvėpavimo takų apsaugines priemones visą buvimo Ligoninės patalpose laiką. Draudžiama ją nusiimti, dėvėti netaisyklingai. Lankytojams neturintiems švarios medicininės kaukės, posto darbuotojai paduoda naują medicininę kaukę, stebi ar ji užsidedama taisyklingai bei reikalauja pakartotinai dezinfekuoti rankas;
  7. Jeigu nėra įmanomas pastovus natūralus palatos vėdinimas, palatoje tarp lankytojų vizitų turi būti daroma ne mažesnė nei 10 min. pertrauka. Tokiu atveju vėdinimas vykdomas ne trumpiau kaip 5 min.;
  8. lankymo metu rekomenduojama laikytis tarpusavio atstumo. Nerekomenduojama būti vienas prie kito arčiau 1 metro atstumu; jeigu reikia 1 metro atstumu – ne ilgiau kaip 5 min., 2 metrų – ne ilgiau kaip 15 min., draudžiama pacientą apsikabinti, bučiuoti;
  9. nerekomenduojama liestis prie palatoje esančių medicinos priemonių; prieš liečiantis prie daiktų, baldų prieš tai 10-15 sekundžių dezinfekuoti rankas antiseptiku.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-05