Pirmasis megztas kraitelis – ankstukui

Data

2019 06 14

Įvertinimas
0
ankstukas.jpg
Moters ir vaiko klinikos vadovės pareigas laikinai einanti Emilija Bogužienė drauge su Irena Putvinskiene (kairėje) ir Neringa Dunauskaite Povilaitiene, atvežusiomis savo ir kitų mezgėjų laisvalaikiu numegztų darbelių ankstukams, kraitelį dovanojo ir ankstuko mamai. (Klinikos archyvo nuotr.)

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.facebook.com

Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių ir naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus pacientai ir jų mamos neretai sulaukia mezgimo entuziasčių dėmesio. Net ir kepinant vasaros karščiams ankstukams ar mažo svorio naujagimiams reikia šiltų  megztų drabužėlių- kojinyčių ir kepuraičių, pledukų ir net žaisliukų. Tai žinančios mezgėjos vėl dovanojo naujagimiams-ankstukams šiltų dovanėlių.

Naujagimių ir naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus gydytoja neonatologė Vaida Aleksandravičienė džiaugėsi mezgėjų entuziasčių atvežtomis dovanomis. Irena Putvinskienė ir Neringa Dunauskaitė Povilaitienė atvežė savo ir kitų mezgėjų laisvalaikiu numegztų liemenių, kojinyčių ir kepurėlių bei pirmus nertus žaisliukus aštuonkojus Šiaulių ankstukams. Pirmąjį žaisliuką ir padovanojo tuo metu gulėjusiam ankstukui ir jo mamytei.

- Aš internete pamačiau, kad moterys tuo užsiima ir nusprendžiau ne tik pati megzti, bet ir kitas mezgėjas paraginu dovanoti savo darbelių ankstukams“, - pasakojo šiaulietė Irena Putvinskienė.

Šį kartą dovanėles ankstukams mezgė Audronė Ovejan iš Onuškio (Trakų raj.),  Miroslava Gudelevičienė ir Ina Kazakevič iš Radviliškio, šiaulietės Regina Lapetinskienė, Neringa Dunauskaitė Povilaitienė, Birutė Chakimova ir Irena Putvinskienė.

Kai moterys ruošė dovanėles, nežinojo, kad skyriuje yra ankstukas. Pamanė, kad mamytei bus malonu gauti asmeninę dovaną ir nusprendė surinkti megztų dovanų kraitelį. Tad pirmas kraitelis ir pirmas dovanotas megztas aštuonkojis, kuriuos naujagimiai ypač mėgsta, skirtas jau namo besiruošiančiai ankstuko mamai.  

Ateityje moterys planuoja visiems ankstukams dovanoti megztų drabužėlių kraitelį, o gimusiems mažo svorio vaikučiams nuolat dovanoti savo rankų ir širdies darbelių.