Organų donorystės konferencija ir padėka ligoninei už organų donorystės veiklą

Data

2019 02 05

Įvertinimas
0
konferencija.jpg

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salėje (V. Kudirkos g. 99) vasario 5 d. 13.00 val. mokslinė praktinė konferencija „Organų donorystės pagrindai“.

Konferencija rengia nacionalinis transplantacijos biuras.

Konferencijos metu bus skaitomi pranešimai apie donorystę ir transplantaciją Lietuvoje (A. Būziuvienė). Pranešimą „Smegenų mirties diagnostika ir potencialaus donoro identifikavimas“ skaitys biuro koordinatorė J. Romanovienė. Taip pat biuro specialistės kalbės apie donoro ruošimą, apie pokalbį su donoro artimaisiais, pristatys ir moksliškai analizuos organų donorystės atvejus,

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurginės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus anesteziologai reanimatologai gavo padėką už efektyvaus donoro identifikavimą, išlaikymą ir paruošimą. Šiais metais skyriuje dirbantys anesteziologai-reanimatologai identifikavo penkiolika potencialių donorų iš kurių aštuoni buvo tinkami organų donorystei.

Nacionalinio transplantacijos biuras padėkojo Chirurginės reanimacijos ir intensyviosios tepapijos skyriaus vedėjai Rasai Bracaitei ir visam kolektyvui už dalyvavimą organų donorystės ir transplantacijos procese.

Kiekvienas organų donorystei tinkamas žmogus gali išgelbėti ar pagerinti gyvenimą septyniems žmonėms.

Per praėjusius metus Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurginės reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje buvo parengta penkiolika potencialių donorų, iš kurių aštuoni buvo efektyvūs. Skyriaus vedėja R. Bracaitė sako, jog donorystė sėkmę lemia visos komandos darbas.