Ligonių dieną – šv. Mišios ir ligonių lankymas

Data

2018 02 13

Įvertinimas
0
DSC01177.JPG
Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir ligoninės kapeleonas kunigas Darius Marcinkevičius laimino ligonius ir dėkojo medikams.

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonien.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės pacientams ir medikams Chirurgijos korpuso salėje Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis aukojo šv. Mišias. Šios Mišios aukotos – 26 kartą minimos Pasaulinės ligonių dienos proga.

Nuo 1992 metų, kai paskelbta Pasaulinė ligonių diena, ji minima ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Tą dieną sielos ganytojai lanko ligonius, stiprina jų tikėjimą pasveikti. O svarbiausia – padeda susitaikyti su kančia, su išbandymu – liga.

Šiaulių Vyskupas Eugenijus Bartulis ragino melstis už sergančius ir kenčiančius, o taip pat dėkoti medikams, kurie kasdien gydo, slaugo ir dalina gėrį bei širdies šilumą kenčiantiems. Vyskupas įsitikinęs, jog labai garbinga aukotis, mylėti ir rūpintis kenčiančiais, sergančiais.  

Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktoriaus pavaduotojas chirurgijai, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Antanas Pauliukas taip pat pasveikino salėje susirinkusius ligoninės pacientus ir medikus su Pasauline ligonių diena ir padėkojo Jo Ekscelencijai Eugenijui Bartuliui, ligoninės kapeleonui kunigui Dariui Marcinkevičiui už nelengvą sielovadinį darbą ligoninėje bei Pasaulinės ligonių dienos dalyviams giedojusiam Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos liturginiam chorui, vadovaujamam Rolandos Kalakauskienės.

Po Šv. Mišių dvasininkai lankėsi ligonių palatose, kur bendravo su pacientais, laimino sergančiuosius, dovanojo šv. paveikslėlius.  

Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ narės taip pat lankė ligonius palatose ir dovanojo po autorės mirties išleistą šiaulietės Jurgitos Grinienės knygą „Galimybė gyventi kitaip“.  Autorė, susirgusi krūties vėžiu, dalinasi ne tik patirtimi, kaip gyventi, sužinojus negailestingą diagnozę, bet ir moko, kaip neįsileisti nevilties į savo širdį ir džiaugtis kiekviena dovanota gyvenimo akimirka.