Ligoninėje vasarą nestinga traumas patyrusių pacientų

Data

2019 08 06

Įvertinimas
0
konferencija.jpg

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos traumatologijos centre (V. Kudirkos g. 99 C, Chirurgijos korpusas, III a.) vedėjo kabinete rytoj, rugpjūčio 7 d. 11.00 val.  vyks spaudos konferencija dėl vasarą traumas patyrusių pacientų, kurių ligoninėje nestinga.

Laikinai einantis vedėjo pareigas gydytojas ortopedas traumatologas Alfonsas Šapalas apibūdins dažniausiai įvykstančias bei tik vasaros sezonui būdingas traumas, kurias tenka gydyti ligoninės ortopedams-traumatologams.

Trumpai apie Ortopedijos traumatologijos centrą:

Ortopedijos traumatologijos centrą sudaro: ligoninės Ortopedijos traumatologijos skyrius ir šio profilio skubios pagalbos bei konsultacijų kabinetai. Centre teikiama antrinė ir tretinė skubi ir planinė stacionarinė bei konsultacinė sveikatos priežiūros pagalba.

Ortopedijos traumatologijos skyriuje teikiama skubi ir planinė stacionarinė pagalba. Per metus atliekama per 200 klubo ir kelio protezavimo operacijų ir per 100 peties sąnario protezavimo operacijų. Skyriuje yra 56 lovos. Du trečdaliai skyriaus darbo tenka traumatologijai. Traumatologinės ir ortopedinės pagalbos santykis keičiasi ir didėjant ortopedijos poreikiui – daugėja ligonių, kuriems reikia sąnarių protezavimo operacijų.

RŠL Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje veikia:

Skubios pagalbos ortopedijos traumatologijos kabinetas, kuriame teikiama skubi specializuota traumatologo pagalba, įvykus traumai.

Skubios pagalbos ortopedijos traumatologijos kabinete atliekamas:

kaulų lūžių fiksavimas ir gydymas, išnirusio sąnario atstatymas ir gydymas, sausgyslių ir raiščių plyšimų operacinis gydymas.