Implantuotas pirmas širdį rezinchronizuojantis stimuliatorius

Data

2019 07 02

Įvertinimas
2
zurnalistai.jpg

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės administracijos salytėje liepos 3 d. (trečiadienį) 10.00 val. spaudos konferencija dėl pirmo ligoninės pacientei, sergančiai sunkiu širdies nepakankamumu, implantuoto širdį resinchronizuojančio elektrostimuliatoriaus.

Intervenciniai kardiologai  Vytenis Tamakauskas ir Remigijus Vaičiulis implantavo pirmąjį širdį resinchronizuojantį stimuliatorių sunkiu širdies nepakankamumu sergančiai pacientei, kuriai yra išreikšta viduskilvelinė ir tarpskilvelinė disinchronija.  Operacija truko apie dvi valandas.

Tai yra pats sudėtingiausias  ir moderniausias implantuojamasis elektrokardiostimuliatorius, šiuo metu naudojamas širdies nepakankamumo gydymui tam tikriems pacientams.

Iki šiol šiuos prietaisus implantuodavo tik LSMUL Kauno klinikos, Vilniaus universiteto ligoninės ir  Klaipėdos jūrininkų ligoninės intervenciniai kardiologai.

 

Tam, kad resinchronizuojanti skilvelių veiklą širdies elektrostimuliacija sinchronizuotų skilvelių darbą, vienas iš stimuliatoriaus elektrodų yra fiksuojamas dešiniojo skilvelio viduje, o kitas, stebint rentgeno aparatūra, iš dešiniojo prieširdžio per širdies venas įstumiamas į kairiojo skilvelio raumenis. Abiejų elektrodų galai prijungiami prie implantuojamo į ligonio organizmą stimuliatoriaus. Impulsų generatoriaus mikroprocesoriaus valdoma kompiuterinė programa aktyvuoja skilvelius reikiamu laiku, tokiu būdu susinchronizuoja jų darbą ir pagerina širdies funkciją.

 

Spaudos konferencijoje dalyvaus:

Remigijus Mažeika, Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius;

Dr. Nora Kupstytė-Krištaponė , Širdies ir kraujagyslių centro vadovė;

Intervenciniai kardiologai Vytenis Tamakauskas ir Remigijus Vaičiulis;